BI-illustrasjon.jpg
BI-illustrasjon.jpg

BI dropper journaliststudiet

Som følge av finanskrisen tar ikke Handelshøyskolen BI inn nytt journalistkull til høsten.

Publisert

Kommunikasjonsdirektør Janne Log ved Handelshøyskolen BI.

- Vi må ha 25 kandidater for at det skal være forsvarlig økonomisk og pedagogiske. Med det store fokuset på kutt i redaksjonene, og medier i krise, har vi hatt færre søkere enn vanlig til bachelorstudiet i journalistikk med økonomi, sier kommunikasjonsdirektør Janne Log.

Forbigående nedtur

BI satser på at det er et forbigående fenomen og ser på det som en direkte konsekvens av det store fokuset på mediekrisen. Studiet vil bli markedsført med opptak fra høsten 2010 på vanlig måte.

- Kandidatene som har tatt bachelor i journalistikk tidligere har vært veldig ettertraktet og fått attraktive jobber. Vi er derfor realtistisk optimistiske, sier Log.

Rekordstor søknadsmasse

Til tross for kutt innen mediefag opplever BI en rekordstor søknadsmasse på master- og andre bachelorstudier.

Søkere 1 år heltid (totalt antall søkere)
Campus20082009% mot 08Antall
BI Bergen98410638,079
BI Drammen195182-6,7-13
BI Kristiansand11320480,591
BI Stavanger356313-12,1-43
BI Trondheim7308029,972
Handelshøyskolen BI i Oslo, Bachelor490752957,9388
Handelshøyskolen BI i Oslo, Master822124151,0419
Total734378917,5 548

Lite arbeidserfaring skaper problemer

I neste utgave av Personal og Ledelse får du et innblikk i tre masterstudenters utfordringer på arbeidsmarkedet. Selv med en god utdanning og et godt vitnemål kan det være vanskelig å skaffe seg en jobb. For hva gjør du som student når du mangler relevant arbeidserfaring? Følg med i neste utgave av Personal og Ledelse som kommer i posten 12. juni.

Powered by Labrador CMS